Artykuły

Nie tacy źli

Rewolucyjna teoria ewolucji

Numer 26.2019
„Myślę, że mamy wrodzoną zdolność do bycia dobrym i jest to cud selekcji naturalnej.” „Myślę, że mamy wrodzoną zdolność do bycia dobrym i jest to cud selekcji naturalnej.” BEW
Kochajmy się po darwinowsku! Bo ludzie są ewolucyjnie zaprogramowani na miłość, przyjaźń i współpracę – twierdzi w najnowszej książce socjolog Nicholas Christakis.
Nicholas Christakis (ur. w 1962 r.), amerykański socjolog i lekarz greckiego pochodzenia. Bada teorię i praktykę sieci społecznych oraz ich wpływ na codzienne życie i dobrostan człowieka.Getty Images Nicholas Christakis (ur. w 1962 r.), amerykański socjolog i lekarz greckiego pochodzenia. Bada teorię i praktykę sieci społecznych oraz ich wpływ na codzienne życie i dobrostan człowieka.

Jak bardzo powinniśmy być skłonni do poświęcenia, zwłaszcza na rzecz osób, których nie znamy? Nicholas Christakis, dyrektor Pracowni Badań nad Naturą Ludzką na Uniwersytecie Yale, przeprowadził na Twitterze sondę z udziałem ponad dwóch tysięcy osób. 12 proc. spośród nich poświęciłoby życie dla jednej obcej osoby, 31 proc. dla tysiąca osób, 21 proc. dla miliona, a 35 proc. dla miliarda. – To zaskakujące, zupełnie nie wiem, co o tym myśleć – mówi Christakis o tych dwunastu procentach.

18.12.2019 Numer 26.2019
Reklama