Artykuły

Co wniósł fake news

Prawdy, półprawdy i postprawdy

Numer 26.2019
Kiedy do życia publicznego wkrada się wątpliwość, ludzie są coraz bardziej zależni od własnych doświadczeń i przekonań o naturze tego świata. Kiedy do życia publicznego wkrada się wątpliwość, ludzie są coraz bardziej zależni od własnych doświadczeń i przekonań o naturze tego świata. BEW
Strach się bać. Dożyliśmy czasów, w których nie wszystkie fakty są autentyczne.
Na pewnym poziomie większy sceptycyzm wobec establishmentu może być pożyteczny.BEW Na pewnym poziomie większy sceptycyzm wobec establishmentu może być pożyteczny.

Żyjemy w czasach politycznej agresji i coraz większych podziałów kulturowych. Zgódźmy się jednak co do jednego – informacje, jakie do nas docierają, są pełne uprzedzeń. Narzekania na manipulację na dobre weszły do debaty publicznej. Najwięcej złości skupiają na sobie media mainstreamowe. Dziennikarze i prezenterzy są przedmiotem kontroli i drwin, kiedy tylko wymknie im się jakaś uwaga zdradzająca ich osobiste poglądy. Mają wszak być obiektywni i neutralni!

Podobny hejt może spaść na urzędnika państwowego czy niezależnego eksperta, kiedy tylko politura ich neutralności zaczyna pękać, rzekomo odsłaniając kryjące się pod nią uprzedzenia.

18.12.2019 Numer 26.2019
Reklama