Artykuły

Wysoka poprzeczka

Nadzieja rosyjskiego kina

Numer 26.2019
Marzenie? Film o Kaukazie z udziałem hollywoodzkich gwiazd. Marzenie? Film o Kaukazie z udziałem hollywoodzkich gwiazd. TASS / Forum
Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” została zgłoszona przez Rosję do Oscara. Czy młodemu reżyserowi nie zakręci się w głowie od sukcesów?
Aktorki Wiktoria Miroszniczenko (z lewej) i Wasylisa Pieriełygina wpadły mu w oko już pierwszego dnia próbnych zdjęć.AP/EAST NEWS Aktorki Wiktoria Miroszniczenko (z lewej) i Wasylisa Pieriełygina wpadły mu w oko już pierwszego dnia próbnych zdjęć.

Film opowiada o życiu dwóch młodych kobiet, które w 1945 roku wróciły z frontu do Leningradu i próbują tu zacząć nowe życie. Skrzywdzone przez okrucieństwo wojny chcą zapomnieć o traumie, kochać i cieszyć się pokojowym życiem. Reżysera z północnokaukaskiej Kabardo-Bałkarii, Kantemira Bałagowa, okrzyknięto nową gwiazdą na kinowym firmamencie Rosji.

Bałagow w wywiadach prasowych przyznaje, że inspiracją dla twórców filmu „Wysoka dziewczyna” była książka Swiatłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”.

18.12.2019 Numer 26.2019
Reklama