Artykuły

Para w gwizdek

Sygnalista – bohater epoki

Numer 1.2020
James Comey, dyrektor FBI w latach 2013-2017, zdymisjonowany przez Donalda Trumpa. Podobno obecne przecieki są dziełem jego byłych podwładnych. James Comey, dyrektor FBI w latach 2013-2017, zdymisjonowany przez Donalda Trumpa. Podobno obecne przecieki są dziełem jego byłych podwładnych. AP / EAST NEWS
Będą wisieć sygnaliści? Kto wie, jeśli mimo ich działań Donald Trump utrzyma się na urzędzie...
Bradley (dziś Chelsea) Manning przekazał wojskowe raporty platformie WikiLeaks. W pierwszej instancji dostał wyrok 35 lat więzienia.AP/EAST NEWS Bradley (dziś Chelsea) Manning przekazał wojskowe raporty platformie WikiLeaks. W pierwszej instancji dostał wyrok 35 lat więzienia.

Rola szefa rodzinnego klanu ma swoje uroki: mniej ważne, a zwykle żmudne zadania zleca się innym. W klanie Donalda Trumpa takimi misjami obarcza się najczęściej Donalda juniora, najstarszego syna prezydenta. Tak więc w listopadzie junior przesłał rodzinie link do artykułu na prawicowym portalu Breitbart. Chodziło tam o kogoś, który swymi informacjami być może dał początek procedurze impeachmentu – o sygnalistę. Trump uważa go za szpiega i najchętniej by go zamknął.

Tekst z portalu Breitbart zawierał nie tylko nazwisko człowieka, podejrzanego o to, że jest sygnalistą, lecz i domniemania co do jego motywów.

02.01.2020 Numer 1.2020
Reklama