Artykuły

Zrobi szczura, zrobi świnię, zrobi psa...

Turkmenistan i jego utalentowany prezydent

Numer 2.2020
Aszchabad. Pomniki Turkmenbaszy zostały zastąpione statuami obecnego przywódcy. Najchętniej w wersji bojowej... Aszchabad. Pomniki Turkmenbaszy zostały zastąpione statuami obecnego przywódcy. Najchętniej w wersji bojowej... Tass / Forum
Rządzi już trzynaście lat. Zamiast wyprowadzić kraj z kryzysu, wprowadził go do Księgi Guinnessa.
Decyduje o wszystkim. Nic nie może się odbyć bez jego udziału lub przynajmniej zezwolenia. Nawet jazda taksówką.Rex/EAST NEWS Decyduje o wszystkim. Nic nie może się odbyć bez jego udziału lub przynajmniej zezwolenia. Nawet jazda taksówką.

Wszyscy wiedzą, że bez prezydenta w Turkmenistanie nic nie może się wydarzyć – pisze Wiktoria Panfiłowa na łamach pisma „Niezawisimaja Gazieta”. Nawet powitanie Nowego Roku. Nie tylko osobiście zatwierdzał program uroczystości, lecz także poprowadził wieczór jako didżej i wykonawca pieśni. Dokonał też odręcznych poprawek na szkicu wizerunku Białego Metalowego Szczura, który według wschodniego kalendarza będzie patronem roku 2020. Podobizny szczura, ubranego – jak chciał prezydent – w zieloną czapeczkę, szalik i rękawiczki ozdobią ulice turkmeńskich miast.

16.01.2020 Numer 2.2020
Reklama