Koronawirus

Wirus lęku

Epidemia koronawirusa

Numer 4.2020
Chiny z opóźnieniem reagują na atak koronawirusa. A za nimi podąża cała reszta ludzkości (na zdjęciu: dworzec kolejowy w mieście Kunming w prowincji Yunnan, 4 lutego br.). Chiny z opóźnieniem reagują na atak koronawirusa. A za nimi podąża cała reszta ludzkości (na zdjęciu: dworzec kolejowy w mieście Kunming w prowincji Yunnan, 4 lutego br.). Reuters / Forum
Globalizacja przyniosła korzyści milionom ludzi, ale wystawiła świat na wiele zagrożeń. Takich jak np. epidemie.
Najbardziej znany chiński epidemiolog Zhong Nanshan oczekuje, że szczyt nastąpi w lutym, a jego koledzy w Hongkongu i Londynie wskazują na kwiecień lub maj.caglecartoons.com Najbardziej znany chiński epidemiolog Zhong Nanshan oczekuje, że szczyt nastąpi w lutym, a jego koledzy w Hongkongu i Londynie wskazują na kwiecień lub maj.

Wieczorem 30 grudnia ub.r. pewien młody lekarz z chińskiego miasta Wuhan wysyła esemes do kolegów: „Na targu rybnym Huanan stwierdzono siedem przypadków SARS”. To choroba wirusowa, która wybuchła w listopadzie 2002 roku i spowodowała śmierć 774 osób. „Mamy do czynienia z ogromnym zagrożeniem” – alarmował medyk. Jego nazwiska i nazwy szpitala, w którym pracował, wówczas nie podano. Jednak wiadomość przeczytano w internecie setki tysięcy razy. 31 grudnia o godzinie 1.

13.02.2020 Numer 4.2020
Reklama