Artykuły

Gra o Graala

Na tropie Graala

Numer 4.2020
Legenda o Królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu inspirowała niejednego poszukiwacza skarbów (ilustracja z XV-wiecznego manuskryptu). Legenda o Królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu inspirowała niejednego poszukiwacza skarbów (ilustracja z XV-wiecznego manuskryptu). AKG / EAST NEWS
Ludzkość potrzebuje ideału, który jest nieosiągalny, ale nieustannie zmusza do poszukiwań.
Walijska posiadłość Nanteos słynęła „z czary z drzewa Krzyża Świętego”. Aż stał się cud: złodzieje wynieśli naczynie, a potem je zwrócili. Dziś jest dobrze strzeżone w Narodowej Bibliotece Walii.BEW Walijska posiadłość Nanteos słynęła „z czary z drzewa Krzyża Świętego”. Aż stał się cud: złodzieje wynieśli naczynie, a potem je zwrócili. Dziś jest dobrze strzeżone w Narodowej Bibliotece Walii.

Pewnego poranka w 2014 roku do pubu Crown w niewielkiej miejscowości w hrabstwie Herefordshire w zachodniej Anglii wpadł oddział policjantów z psem tropiącym. Pracownicy pubu mieli pozostać na miejscach, gdy tymczasem mundurowi przeszukiwali XV-wieczny dom od podłogi po dach. Zaglądali w każdy kąt. Sprawdzili nawet wózek dziecięcy. Przepytali wszystkich, czy nie natrafili na stary kielich, a właściwie jego fragment. – Nie widzieliście tego? Na pewno? Skradziona została stara relikwia. Dostaliśmy informację, że może się znajdować właśnie tutaj, w tym domu – indagowali.

13.02.2020 Numer 4.2020
Reklama