Artykuły

Rzężenie Boga

Jan Paweł II a jego następcy

Numer 10.2020
Papież Jan Paweł II i kardynał Joseph Ratzinger (Wielki Piątek 18 kwietnia 2003 roku). Zdarzały się między nimi różnice zdań. Niemiecki hierarcha nie pochwalał np. międzyreligijnych modlitw o pokój czy przeprosin za grzechy Kościoła. Papież Jan Paweł II i kardynał Joseph Ratzinger (Wielki Piątek 18 kwietnia 2003 roku). Zdarzały się między nimi różnice zdań. Niemiecki hierarcha nie pochwalał np. międzyreligijnych modlitw o pokój czy przeprosin za grzechy Kościoła. EAST NEWS
Piętnaście lat temu zmarł Jan Paweł II. Ostatni wielki papież przyćmiewa w oczach wielu katolików nieciekawą teraźniejszość swoich obu następców: Benedykta XVI i Franciszka.
Pontifex to po łacinie budowniczy mostów. Co zrobić, gdy jest ich dwóch, a oba brzegi wciąż się oddalają?AFP/EAST NEWS Pontifex to po łacinie budowniczy mostów. Co zrobić, gdy jest ich dwóch, a oba brzegi wciąż się oddalają?

O siódmej rano Jorge Bergoglio wchodzi do ciasnego wnętrza na poranną mszę. Dachy wiszą nisko, jest mało światła dziennego, rzędy krzeseł przed ołtarzem są często puste. Co rano papież mamrocze w swojej domowej kaplicy różne modlitwy, a między nimi siedzi skulony na krześle, jak to widać na codziennych nagraniach wideo. Franciszek jest niejako sam w domu w te dni. Wielu ludzi w Watykanie zostało już zarażonych. Niektórzy musieli się udać na leczenie szpitalne, pokolenie 83-letniego papieża należy do grupy ryzyka osób w podeszłym wieku, które nie powinny opuszczać miejsca pobytu, a zasad dystansu społecznego muszą przestrzegać szczególnie surowo.

07.05.2020 Numer 10.2020
Reklama