Artykuły

Quo vadis, USA?

USA. Rasizm, jakiego dawno nie było

Numer 14.2020
W 2016 roku futbolista Colin Kaepernick spopularyzował gest przyklęknięcia jako symbol ruchu Black Power (zdjęcie z antyrasistowskiej demonstracji w Waszyngtonie, 6 czerwca br.). W 2016 roku futbolista Colin Kaepernick spopularyzował gest przyklęknięcia jako symbol ruchu Black Power (zdjęcie z antyrasistowskiej demonstracji w Waszyngtonie, 6 czerwca br.). AFP / EAST NEWS
Wygląda na to, że Donald Trump potrzebuje chaosu, by zapewnić sobie reelekcję.
Na wiecu w Tulsie 20 czerwca br. prezydent przemawiał do dwóch trzecich pustych krzeseł.AP/EAST NEWS Na wiecu w Tulsie 20 czerwca br. prezydent przemawiał do dwóch trzecich pustych krzeseł.

Pierwszego czerwca br. około godziny osiemnastej Donald Trump wyszedł z Białego Domu, który w poprzednich dniach sprawiał wrażenie twierdzy otaczanej przez wściekłych demonstrantów. Do owej chwili prezydent prawie nie zająknął się o pokojowych protestach i gwałtownych zamieszkach po przerażającej zbrodni na George’u Floydzie – czarnym Amerykaninie, który zmarł, kiedy biały policjant przez prawie dziewięć minut przyciskał kolanem jego kark do ziemi.

Trump stanął przed kościołem św.

02.07.2020 Numer 14.2020
Reklama