Artykuły

Niech to zaraza

Chora Oceania

Numer 19.2020
Nie sposób wezwać rodziców do ośrodków zdrowia. To medycy muszą dotrzeć bezpośrednio do miejsc zamieszkania ludności. Nie sposób wezwać rodziców do ośrodków zdrowia. To medycy muszą dotrzeć bezpośrednio do miejsc zamieszkania ludności. EPA / PAP
Podczas gdy świat boryka się z pandemią COVID–19, Papua-Nowa Gwinea podjęła walkę z epidemią polio.
Dzięki kampanii szczepień udało się uodpornić 95 proc. populacji docelowej.AFP/EAST NEWS Dzięki kampanii szczepień udało się uodpornić 95 proc. populacji docelowej.

Panie, spraw, aby nasz lot przebiegł bezproblemowo. Niech szczepionki, które dzisiaj dostarczymy drogą powietrzną, uratują życie Twoich dzieci i pozwolą wyeliminować polio w Papui-Nowej Gwinei. Amen”. Odmówiwszy tę krótką modlitwę, Luke Hamer daje pełen gaz i podrywa maszynę do lotu. Obciążony płatowiec wznosi się ponad blaszane dachy miasteczka Wewak. Wkrótce ostatnie budowle znikają z oczu. Wszędzie dokoła ciągną się rozległe trzęsawiska, obszary sawanny lub na przemian gęstego lasu. Można tylko zgadywać, że gdzieś tam w dole są małe wioski, w których ludzie mieszkają w prymitywnych chatkach na palach, krytych liśćmi palmy.

10.09.2020 Numer 19.2020
Reklama