Artykuły

Jesteś następna

Aktywista? Komunista!

Numer 19.2020
Konflikt trwa 300 lat. Wśród ofiar są farmerzy, prawnicy i urzędnicy, którzy rzucili wyzwanie feudalnym stosunkom na wsi. Konflikt trwa 300 lat. Wśród ofiar są farmerzy, prawnicy i urzędnicy, którzy rzucili wyzwanie feudalnym stosunkom na wsi. AP / EAST NEWS
Obrońcy praw człowieka na Filipinach są po kolei mordowani. To nowa odsłona wojny z przeciwnikami Rodriga Dutertego.
Na wyspie Negros zabito już czternaścioro aktywistów. Wszyscy wcześniej trafili na „czarną listę”, rozwieszaną w urzędach.Alamy/Forum Na wyspie Negros zabito już czternaścioro aktywistów. Wszyscy wcześniej trafili na „czarną listę”, rozwieszaną w urzędach.

Odkąd Clarizza Singson, aktywistka walcząca o prawa człowieka na biednej filipińskiej wyspie Negros, znalazła się na policyjnej liście osób podejrzewanych o sympatie komunistyczne, zaczęła stosować pewne środki bezpieczeństwa i nauczyła się tłumić strach, że zginie z ręki przedstawicieli władz. Ani Clarizza, ani żaden członek jej rodziny nie jada już w restauracjach i nie chodzi na przyjęcia. Zwraca uwagę na swoje otoczenie i stara się nie przebywać poza domem sama, zwłaszcza w nocy. Chwyta się wszystkiego, co daje jej pewną kontrolę nad własnym bezpieczeństwem, dzięki czemu odsuwa od siebie paraliżujący strach.

10.09.2020 Numer 19.2020
Reklama