Artykuły

Dobro na wynos

Nakarmić głodnych Amerykanów

Numer 24.2020
Z darmowego jedzenia korzystają głównie mieszkańcy, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia. Z darmowego jedzenia korzystają głównie mieszkańcy, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia. Andrew Tovstyzhenko / PantherMedia
Pandemia zepchnęła setki tysięcy Amerykanów w biedę. W Mieście Aniołów dobrzy ludzie wystawiają na ulice lodówki z jedzeniem dla tych, którzy są w potrzebie.
Każdy może z tego skorzystać, nie tylko jakiś łachmaniarz.AP/EAST NEWS Każdy może z tego skorzystać, nie tylko jakiś łachmaniarz.

Pomalowana na niebiesko lodówka, z ogromnym żółtym słoneczkiem na drzwiczkach zamrażalnika, natychmiast przyciąga uwagę przechodniów. Taki był zresztą cel Wendy Watson, gdy za radą znajomego studenta wystawiła stary sprzęt AGD na chodniku przed domem. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić… Bohaterka reportażu w „Society” poważnie traktuje nakaz podejmowania uczynków miłosierdzia wobec ubogich. A w Lincoln Heights, latynoskiej dzielnicy Los Angeles, jest ich bez liku.

Bierzcie i jedzcie

Francuski dziennikarz Joachim Barbier wybrał się na wędrówkę po Mieście Aniołów tropem tzw.

19.11.2020 Numer 24.2020
Reklama