Artykuły

Nauki z Takarazuki

Japonki dostały szkołę

Numer 24.2020
Absolwentki w tradycyjnych strojach. Na scenie będą odgrywać role zarówno żeńskie, jak i męskie. Absolwentki w tradycyjnych strojach. Na scenie będą odgrywać role zarówno żeńskie, jak i męskie. Yomiuri Shimbun/AFP / EAST NEWS
Cienko śpiewały? Dyrekcja słynnej japońskiej szkoły muzycznej zniosła kilka niepisanych zasad, które od dziesięcioleci kierowały życiem uczennic.
Łzy radości po przyjęciu w poczet uczennic. W ciągu następnych dwóch lat znajdą się inne powody do płaczu.Kyodo/EAST NEWS Łzy radości po przyjęciu w poczet uczennic. W ciągu następnych dwóch lat znajdą się inne powody do płaczu.

W trakcie ponad stuletniej działalności szkoła muzyczna Takarazuka zmieniła tysiące młodych kobiet z nieoszlifowanych amatorek w gwiazdy śpiewu, tańca i sztuki aktorskiej. Bilety na kiczowate rewie z ich udziałem, będące adaptacjami wszelkich możliwych gatunków, od japońskiej mangi po klasyczne zachodnie powieści, rozchodziły się co do ostatniego. Jednak szkoła, z siedzibą w popularnym uzdrowisku z gorącymi źródłami (od którego wzięła nazwę), zajmuje się nie tylko kształtowaniem umiejętności aktorskich i muzycznych.

19.11.2020 Numer 24.2020
Reklama