Artykuły

Dwoje singli w deblu

Rodzina bez miłości?

Numer 24.2020
W przeciwieństwie do zjawiska matek zastępczych, na razie mało kto słyszał o platonicznym co-parentingu. W przeciwieństwie do zjawiska matek zastępczych, na razie mało kto słyszał o platonicznym co-parentingu. Shutterstock
Są gotowi na dziecko, ale nie chcą czekać na Tego Jedynego lub Tą Jedyną. Poznajcie pary, które zdecydowały się na „co-parenting”, czyli współrodzicielstwo.
Z badań wynika, że rodziny co-parentingowe są stabilne, może nawet bardziej niż tradycyjne.Shutterstock Z badań wynika, że rodziny co-parentingowe są stabilne, może nawet bardziej niż tradycyjne.

Gdy Jenica Anderson i Stephan DuVal kliknęli nawzajem na swoje profile na portalu randkowym Modamily.com, którego hasłem jest „nowy sposób na rodzicielstwo”, żadne z nich nie szukało miłości. Oboje dochodzili czterdziestki, a z krótkich życiorysów, jakie zamieścili na stronie, wynikało, że mieli podobne poglądy na kwestie zdrowia i edukacji, dysponowali stabilnymi dochodami i szukali tego samego: nieromantycznego partnera, z którym mogliby zrobić i wychowywać dziecko. Interesował ich model wspólnego rodzicielstwa zwany co-parentingiem.

19.11.2020 Numer 24.2020
Reklama