Artykuły

Dług twój wróg

Dave Ramsey. Radiowy guru walczy z lichwą

Numer 25.2020
David Lawrence Ramsey (ur. w 1960 r.), amerykański biznesmen, prezenter radiowy. David Lawrence Ramsey (ur. w 1960 r.), amerykański biznesmen, prezenter radiowy. caglecartoons.com
Radiowiec Dave Ramsey jest finansowym guru, do którego zwracają się o pomoc miliony Amerykanów. Wielu twierdzi, że ocalił im życie.
Jestem kapitalistyczną świnią – deklaruje. Z dumą w głosie.Zuma/Forum Jestem kapitalistyczną świnią – deklaruje. Z dumą w głosie.

Jeździ pikapem, który – jak twierdzi – może pożreć nasze samochody elektryczne. Przy pasie nosi załadowaną broń. Jest starszym białym mężczyzną, sam siebie nazywa „kapitalistyczną świnią”, chodzi na msze w ewangelikalnej kongregacji i prawie w każdych wyborach głosował na konserwatystów. Nienawidzi, kiedy rząd miesza się w jego życie – i w nasze. Jego śmiertelnym wrogiem są jednak długi gospodarstw domowych. Ostatnie trzydzieści lat życia poświęcił na krucjatę przeciwko współczesnym lichwiarzom w postaci firm oferujących karty kredytowe („oszuści”), chwilówki („podłe szumowiny”) i komorników („czasem porządni ludzie”, ale przeważnie „totalne gnidy”).

03.12.2020 Numer 25.2020
Reklama