Artykuły

Tajki, żony i kochanki

Kochanka króla Tajlandii

Numer 25.2020
Sineenat Bilaskalayani Sineenat Bilaskalayani AFP / EAST NEWS
W zeszłym roku oficjalna kochanka króla Tajlandii została usunięta w cień, gdy rozgniewała królową. Teraz Sineenat Bilaskalayani wraca, by ratować wizerunek monarchii.
Sineenat Bilaskalayani (ur. w 1985 r.), absolwentka wojskowej szkoły pielęgniarskiej w Bangkoku. Od 2015 r. jest oficerem osobistej ochrony monarchy. Posiada licencję pilota (po przeszkoleniu w Tajlandii i w Niemczech).AFP/EAST NEWS Sineenat Bilaskalayani (ur. w 1985 r.), absolwentka wojskowej szkoły pielęgniarskiej w Bangkoku. Od 2015 r. jest oficerem osobistej ochrony monarchy. Posiada licencję pilota (po przeszkoleniu w Tajlandii i w Niemczech).

Jednego dnia spotyka się z ofiarami powodzi, ubrana w bojówki i czapkę z daszkiem, i dziarsko rozdziela pomoc. Nazajutrz zasiada pośród wiernych w buddyjskiej świątyni, przyklęknąwszy skromnie w eleganckiej jedwabnej spódnicy, znów z nieodłącznym uśmiechem na twarzy. Czasem zaś, niezmiernie rzadko, pojawia się w jednym kadrze z królem i królową Tajlandii: w tylnym szeregu, jako jedna z wielu obwieszonych klejnotami dworzanek. Królowa ewidentnie unika spoglądania jej w oczy. Sineenat jest „szlachetną królewską małżonką” – takim mianem określa się w Tajlandii oficjalną kochankę władcy.

03.12.2020 Numer 25.2020
Reklama