Artykuły

Krezusi w kryzysie

Złoto Indii

Numer 25.2020
Na międzynarodowym rynku złota Indie od lat należą do ścisłej czołówki. Na międzynarodowym rynku złota Indie od lat należą do ścisłej czołówki. Shutterstock
Nie ma kraju, który tak kochałby złoto, jak Indie. Szacuje się, że w rękach prywatnych obywateli znajduje się około 25 tys. ton tego drogocennego kruszcu.
Status rodziny określa ilość biżuterii z drogocennego metalu, którą panna młoda oddaje w swoim wianie.Shutterstock Status rodziny określa ilość biżuterii z drogocennego metalu, którą panna młoda oddaje w swoim wianie.

Złoto to symbol czystości, bogactwa i szczęśliwego losu. Nic dziwnego, że Indie, kraj miłujący przepych, uczyniły z niego główny element wesela. Śluby to wielki biznes. A w Indiach główną rolę podczas ceremonii weselnych odgrywa złoto. Status rodziny określa ilość biżuterii z drogocennego metalu, którą panna młoda oddaje w swoim wianie. „Złoto i złota biżuteria stanowią od 35 do 50 proc. wydatków związanych z ceremoniami ślubnymi w Indiach” – pisze Amutha Rani w raporcie na temat znaczenia złota dla indyjskiej gospodarki.

03.12.2020 Numer 25.2020
Reklama