Artykuły

Harry Potter i zakon Twittera

J.K. Rowling. Pisarka kontra internauci

Numer 2.2021
Gorsza od Voldemorta? Słynna pisarka padła ofiarą wojny milenialsów z „dziadersami”. Zgadnij, po której stronie. Gorsza od Voldemorta? Słynna pisarka padła ofiarą wojny milenialsów z „dziadersami”. Zgadnij, po której stronie. Rex / EAST NEWS
Czy mały czarodziej spali książki J.K. Rowling? Jeszcze fobia czy już trans?
Moja toaleta moją twierdzą? Lewicowa działaczka Maya Forstater straciła pracę, bo uznała płeć za fakt biologiczny. Za głos w jej obronie dostało się również J. K. Rowling.SWNS/Newspix/• Moja toaleta moją twierdzą? Lewicowa działaczka Maya Forstater straciła pracę, bo uznała płeć za fakt biologiczny. Za głos w jej obronie dostało się również J. K. Rowling.

Problemy najbardziej wpływowej współczesnej pisarki zaczęły się od pewnego mężczyzny, Gregora Murraya. Przy czym już samo słowo „mężczyzna” jest problematyczne. Jego użycie można nawet przypłacić pozwem. Murray określa się bowiem mianem osoby niebinarnej – ani do końca kobiety, ani mężczyzny. Na zdjęciach w internecie widać kogoś w garniturze, krawacie i z obfitym zarostem, w wieku około trzydziestu lat, byłego lokalnego polityka w Szkocji. W 2019 r. – akurat z powodu mizoginicznych wypowiedzi – Murray musiał odejść ze stanowiska.

14.01.2021 Numer 2.2021
Reklama