Artykuły

Kogo to kłuje?

Antyszczepionkowcy

Numer 2.2021
Satyra na szczepienia z 1801 r. Jako że wakcyna oznacza lek na krowiankę, tu lekarz zabrał się za indyka. „Dindonnade” to „ospa indycza” albo „bzdura”. Satyra na szczepienia z 1801 r. Jako że wakcyna oznacza lek na krowiankę, tu lekarz zabrał się za indyka. „Dindonnade” to „ospa indycza” albo „bzdura”. Wellcome Collection
Ruch przeciwników szczepień jest równie stary, jak same szczepionki. Dotychczas nie znaleziono sposobu, aby uodpornić społeczeństwo na ich podszepty.
Edward Jenner (1749–1823) wynalazł sposób na ospę prawdziwą. Tu jego nazwisko w postaci alegorycznej opowieści o Eskulapie.Wellcome Collection Edward Jenner (1749–1823) wynalazł sposób na ospę prawdziwą. Tu jego nazwisko w postaci alegorycznej opowieści o Eskulapie.

Szczepienia nie są wcale wynalazkiem złowrogich międzynarodowych koncernów snujących plany kontroli nad światem. Już około roku 1000 w Chinach podawano zdrowym osobom wydzielinę ropną pobraną od chorych na ospę w celu wywołania odpowiedzi immunologicznej. Działo się to w czasach, gdy nikt nie słyszał o 5G i mikroczipach kontrolujących umysły, a chrześcijanie w krajach Zachodu żyli w strachu przed nieuchronnym nadejściem Antychrysta.

Sposób uodparniania odkryty w Państwie Środka rozpowszechnił się w następnych stuleciach w Indiach i Turcji.

14.01.2021 Numer 2.2021
Reklama