Artykuły

Bessa bossa

Tse Chi Lop. Wpadka azjatyckiego narkobarona

Numer 4.2021
Unikał rozgłosu. Dopiero w 2019 r. ustalono, jak wygląda najbardziej poszukiwany człowiek w Azji. Unikał rozgłosu. Dopiero w 2019 r. ustalono, jak wygląda najbardziej poszukiwany człowiek w Azji. AN
W ręce policji wpadł Tse Chi Lop, zwany „azjatyckim El Chapo”. Herszt narkotykowego kartelu, którego dochody szacowano nawet na 17 mld dolarów rocznie.

W Holandii 24 stycznia br. został aresztowany Tse Chi Lop – jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców świata. Jest podejrzany o kierowanie największym kartelem narkotykowym w Azji, znanym jako syndykat Sam Gor lub The Company. Został zatrzymany na amsterdamskim lotnisku Schiphol w drodze z Tajwanu do Kanady na wniosek australijskiej policji. Od 2019 r. był też ścigany przez Interpol. Jak się oczekuje, w najbliższym czasie odbędzie się jego ekstradycja do Australii, gdzie zostanie postawiony przed sądem pod zarzutem sprowadzenia co najmniej trzynastu transportów narkotyków w latach 2015–2020 – pisze działający na Łotwie rosyjskojęzyczny portal Meduza.

11.02.2021 Numer 4.2021
Reklama