Artykuły

Obóz blogerów

Kariera pewnej aplikacji

Numer 7.2021
Z internatu do internetu. Dziewiętnastoletni Dania Miłochin został „odkryciem roku 2020”. Jego filmiki zrobiły zawrotną karierę. Z internatu do internetu. Dziewiętnastoletni Dania Miłochin został „odkryciem roku 2020”. Jego filmiki zrobiły zawrotną karierę. RIA / EAST NEWS
TikTok stał się najpopularniejszym medium społecznościowym wśród młodych Rosjan. Jedni dorabiają się tu milionów, inni – depresji.
Historia TikToka zaczęła się w 2014 r. od aplikacji Musical.ly, którą stworzyli chińscy biznesmeni.Shutterstock Historia TikToka zaczęła się w 2014 r. od aplikacji Musical.ly, którą stworzyli chińscy biznesmeni.

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba użytkowników aplikacji TikTok w Rosji powiększyła się siedmiokrotnie, medium stało się bardziej popularne od Facebooka. To właśnie w tej aplikacji powstają najbardziej kreatywne memy. Najpopularniejsi posiadacze kont na reklamach zarabiają miliony rubli miesięcznie. Na początku 2021 r. w związku z powrotem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego do Rosji TikTok bardzo się też upolitycznił – pisze na portalu Meduza.io Aleksandra Siwcowa.

Na początku był musical

Historia TikToka zaczęła się w 2014 r.

25.03.2021 Numer 7.2021
Reklama