Artykuły

System się załamał? System nie istniał!

Indie. Pandemia trwa

Numer 10.2021
Łóżek w szpitalach nie ma. Medycy są na skraju wytrzymałości. Ludzie umierają na korytarzach szpitalnych, na drogach i w swoich domach. Łóżek w szpitalach nie ma. Medycy są na skraju wytrzymałości. Ludzie umierają na korytarzach szpitalnych, na drogach i w swoich domach. caglecartoons.com
Jesteśmy świadkami zbrodni przeciw ludzkości − pisze Arundhati Roy o nowej fali koronawirusa w Indiach.
W krematoriach kończy się drewno. Zrozpaczeni ludzie palą czym się da. Parki i parkingi zmieniono w miejsca kremacji.Reuters/Forum W krematoriach kończy się drewno. Zrozpaczeni ludzie palą czym się da. Parki i parkingi zmieniono w miejsca kremacji.

„Czy Indie z 1,3 mld mieszkańców da się odizolować?” – pytał niedawno „The Washington Post” w komentarzu redakcyjnym dotyczącym koronawirusowej katastrofy w Indiach i trudności z zatrzymaniem w granicach państwa nowych, szybko rozprzestrzeniających się wariantów. „Niełatwo” – odpowiedział. Kiedy jeszcze kilka miesięcy temu wirus szalał w Wielkiej Brytanii i Europie, pewnie nie zadawano by takiego pytania. Ale my, w Indiach, raczej nie mamy prawa się obrażać, biorąc pod uwagę to, co mówił nasz premier na Światowym Forum Ekonomicznym w styczniu br.

06.05.2021 Numer 10.2021
Reklama