Artykuły

Przytul nas!

Paperboy Prince. Raper chce rządzić Nowym Jorkiem

Numer 10.2021
Paperboy Prince (właśc. David Porter junior, ur. w 1992 r.), amerykański raper, działacz społeczny z nowojorskiego Brooklynu. Zamierza kandydować w tegorocznych wyborach burmistrza Nowego Jorku. Paperboy Prince (właśc. David Porter junior, ur. w 1992 r.), amerykański raper, działacz społeczny z nowojorskiego Brooklynu. Zamierza kandydować w tegorocznych wyborach burmistrza Nowego Jorku. Getty Images
Zdarzali się bardziej typowi kandydaci na urząd burmistrza Nowego Jorku. Ale nikt tak bardzo nie reprezentuje ducha tego miasta, jak Paperboy Prince.

Paperboy Prince wchodzi do swojej Love Gallery na Brooklynie jak na scenę. Z rozmachem otwiera drzwi i staje – w różowym płaszczu w czarne ciapki i w nakryciu głowy, w którym wygląda, jakby z głowy wyrastały mu niebieskie, zielone i czerwone węże. Jest niczym hybryda dziwacznie umaszczonego lamparta i kolorowej meduzy. – Co mówi zegar? – wykrzykuje od progu. – Że teraz czas na nas! – odpowiada z miejsca Briana Calderón Navarro, która prowadzi w sklepie interesy. Wszyscy wołają na nią Bri.

06.05.2021 Numer 10.2021
Reklama