Artykuły

Krezus Fiskus SuperStar

Bogacze nie płaczą i płacą

Numer 10.2021
Muzyk Moby, jeden z założycieli ruchu Milionerów Patriotów. Muzyk Moby, jeden z założycieli ruchu Milionerów Patriotów. Shutterstock
Abigail Disney rozdała już 72 mln dolarów, ale nadal uważa, że to za mało. Wraz z międzynarodową grupą milionerów naciska na rządy, by podniosły podatki najbogatszym.
Za zasługi dla państwa Stephen Tindall (lider handlu detalicznego w Nowej Zelandii) w maju 2019 roku dostał order od gubernator Patsy Reddy.New Zeland Government/• Za zasługi dla państwa Stephen Tindall (lider handlu detalicznego w Nowej Zelandii) w maju 2019 roku dostał order od gubernator Patsy Reddy.

Zawsze była bardzo, ale to bardzo bogata – albo, jak sama mówi, „zbyt bogata”. Fortunę odziedziczyła z nazwiskiem. Jest wnuczką Roya Disneya, który wraz z bratem Waltem założył w 1923 r. Walt Disney Company. 61-letnia Abigail Disney nie chce zdradzić, ile dokładnie ma na koncie. Twierdzi jednak, że byłaby dziś miliarderką, gdyby jako dwudziestokilkulatka nie uznała, że fortuna ją przytłacza i unieszczęśliwia – i nie zaczęła jej rozdawać.

Dumni zdrajcy

Od tamtej pory przekazała na cele dobroczynne 72 mln dolarów – głównie organizacjom wspierającym więźniarki, nosicielki wirusa HIV i ofiary przemocy domowej.

06.05.2021 Numer 10.2021
Reklama