Artykuły

Trup z jasnego nieba

Misja samobójcza

Numer 10.2021
Lotnisko Jomo Kenyatta International w Nairobi. Stąd wyruszył tajemniczy pasażer na gapę. Lotnisko Jomo Kenyatta International w Nairobi. Stąd wyruszył tajemniczy pasażer na gapę. BE&W
W 2019 roku ciało mężczyzny wypadło z samolotu pasażerskiego nad południowym Londynem. Kim był ten człowiek?
Londyn, dzielnica Clapham. Tu w jednym z ogrodów znaleziono zamrożone zwłoki.PA/EAST NEWS Londyn, dzielnica Clapham. Tu w jednym z ogrodów znaleziono zamrożone zwłoki.

Niedziela, 30 czerwca 2019 roku. Wil, 31-letni inżynier oprogramowania, odpoczywał na dmuchanym materacu przed swoim domem w Clapham w południowo-zachodnim Londynie. Samoloty kierujące się na Heathrow zniżały kurs przed lądowaniem. Mężczyzna miał w telefonie aplikację, która informuje o trasie i modelu każdej przelatującej maszyny. Wil podniósł telefon, by zrobić zdjęcie. I wtedy zobaczył, że coś spada. Gdy przedmiot był już blisko ziemi, Wil zdał sobie sprawę, że to ludzkie ciało.

Zrobił zrzut ekranu z aplikacji, a jego współlokator zadzwonił na policję, by podać szczegóły: lot Kenya Airways KQ 100, Boeing 787-8 Dreamliner, który opuścił lotnisko w Nairobi osiem godzin i sześć minut wcześniej, o 9.

06.05.2021 Numer 10.2021
Reklama