Artykuły

Space Inclusive

Turystyka kosmiczna. Orbitować każdy może?

Numer 11.2021
Załoga INSPIRATION 4 jest gotowa do turystycznonaukowej przygody. Być może już we wrześniu przez kilka dni będzie krążyć wokół Ziemi w kapsule. Od lewej: Jared Isaacman, Sian Proctor, Hayley Arceneaux i Chris Sembrosky. Załoga INSPIRATION 4 jest gotowa do turystycznonaukowej przygody. Być może już we wrześniu przez kilka dni będzie krążyć wokół Ziemi w kapsule. Od lewej: Jared Isaacman, Sian Proctor, Hayley Arceneaux i Chris Sembrosky. John Knaus / Inspiration4 / •
Krótkie wyskoki na orbitę okołoziemską to dopiero początek. Jeff Bezos planuje już stałe kolonie w kosmosie.
Wnętrza Axiom Station projektował artysta i wizjoner Philippe Starck.Axiom Space/• Wnętrza Axiom Station projektował artysta i wizjoner Philippe Starck.

Jared Isaacman już raz w życiu odważył się na brawurową podróż lotniczą. 38-letni dziś menadżer razem z partnerem obleciał w kwietniu 2009 roku Ziemię w rekordowym czasie. Lot prywatnym odrzutowcem Cessna Citation CJ2 trwał niespełna 62 godziny. Teraz ten Amerykanin, szef przedsiębiorstwa usług płatniczych i założyciel firmy szkolącej pilotów dla lotnictwa wojskowego USA, chce się wznieść znacznie wyżej. W amerykańskiej spółce SpaceX Isaacman zarezerwował kapsułę Dragon na kilkudniowy lot w kosmos.

20.05.2021 Numer 11.2021
Reklama