Artykuły

Ja (nie)szpieguję, ty (nie)szpiegujesz, on (nie)szpieguje

Wpadki i tajemnice ABW

Numer 12.2021
Za próbę wywozu części do rakiet Marian Radzajewski dostał w 2019 r. czternaście lat łagru. Za próbę wywozu części do rakiet Marian Radzajewski dostał w 2019 r. czternaście lat łagru. Getty Images
W Warszawie aresztowano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Moskwy Marcina K. Czy ma to związek z zatrzymaniem w Rosji Mariana Radzajewskiego?
ABW zachowuje się w ostatnich latach niezupełnie racjonalnie – pisze rosyjski komentator.Grażyna Myślińska/Forum ABW zachowuje się w ostatnich latach niezupełnie racjonalnie – pisze rosyjski komentator.

Dlaczego Polacy tym razem starają się nie nagłaśniać aresztowania szpiega? – zastanawia się Jewgienij Krutikow w komentarzu zamieszczonym na portalu Wzglad. Warszawa utrzymuje, że 43-letni Marcin K. ma obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej. Podobne komunikaty ukazały się na stronach internetowych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury. Wszystkie dane dotyczące spraw o szpiegostwo są utajniane, dlatego przez pewien czas szczegóły pozostają nieznane. Zdarza się, że po kilku dniach wypływają z powołaniem na dobrze poinformowane źródła.

31.05.2021 Numer 12.2021
Reklama