Artykuły

Kac z Vegas

Maksim Kac. Bloger niezależny – od Kremla i opozycji

Numer 13.2021
Maksim Kac (ur. w 1984 r.), rosyjski biznesmen, działacz społeczny i polityczny, youtuber, wikipedysta, mistrz Rosji w pokerze sportowym w 2010 roku. Maksim Kac (ur. w 1984 r.), rosyjski biznesmen, działacz społeczny i polityczny, youtuber, wikipedysta, mistrz Rosji w pokerze sportowym w 2010 roku. Iwan Krasnow / RTVI / •
Bloger, urbanista i mistrz pokera sportowego Maksim Kac szybko stał się jednym z najbardziej wpływowych rosyjskich działaczy pozarządowych. Jak to osiągnął?

Niemal codziennie na swoim kanale na YouTube umieszcza filmiki o tematyce stricte politycznej, ale nie są to ani programy wyborcze, ani tak popularne ostatnio w Rosji materiały o aferach korupcyjnych w kręgach władzy. 36-letni Maksim Kac opowiada m.in. o światowych ustrojach politycznych, historycznych postaciach – od Atatürka po Margaret Thatcher – i wydarzeniach mających wpływ na rzeczywistość. Łatwo i przystępnie tłumaczy skomplikowaną historię konfliktów etnicznych w byłej Jugosławii, a już w następnym odcinku przybliża rosyjskim widzom korzenie polskiej Solidarności.

17.06.2021 Numer 13.2021
Reklama