Artykuły

Tylko nie do domu

Przemoc domowa

Numer 15.2021
W nagraniu dla MSW z 8 czerwca br. Chalimat Taramowa oświadczyła, że wyjechała do Dagestanu dobrowolnie, uchodząc przed przemocą. Dwa dni później została zatrzymana. Wersja czeczeńska: na prośbę rodziny sprowadzono do domu chorą psychicznie uciekinierkę. W nagraniu dla MSW z 8 czerwca br. Chalimat Taramowa oświadczyła, że wyjechała do Dagestanu dobrowolnie, uchodząc przed przemocą. Dwa dni później została zatrzymana. Wersja czeczeńska: na prośbę rodziny sprowadzono do domu chorą psychicznie uciekinierkę. Youtube
Błagałyśmy, aby nas nie przekazywali Czeczenii. Bez skutku – mówi Chalimat, biseksualistka, która uciekła do Dagestanu. Policja porwała ją i wywiozła.

Dziesiątego czerwca br. do mieszkania w południowej dzielnicy Machaczkały, stolicy Republiki Dagestan, wkroczyli dagestańscy policjanci. Towarzyszyło im kilku ludzi w cywilu. Zapewne byli to czeczeńscy tajniacy. W mieszkaniu potajemnie pomieszkiwały będące ofiarami przemocy domowej kobiety z republik Kaukazu Północnego, które uciekły z domu i szukały schronienia. Wśród nich była 22-letnia Chalimat Taramowa, ukrywająca się przed krewnymi w Machaczkale. Została wywieziona do Czeczenii – pisze na portalu Meduza.

15.07.2021 Numer 15.2021
Reklama