Artykuły

Eko nie znaczy lekko

Bitwa o klimat

Numer 16.2021
To wyścig, w którym chodzi nie tylko o powstrzymanie globalnej katastrofy klimatycznej, lecz również o zmianę ekonomicznego układu sił na świecie. To wyścig, w którym chodzi nie tylko o powstrzymanie globalnej katastrofy klimatycznej, lecz również o zmianę ekonomicznego układu sił na świecie. Shutterstock
Marzenie o Europie neutralnej klimatycznie – zbyt piękne, żeby było prawdziwe?
Jeśli Bruksela wdroży swoją koncepcję w przewidywanej postaci, to całe gałęzie gospodarki mają zamiast węgla, ropy czy gazu wykorzystywać w przyszłości wodór.Shutterstock Jeśli Bruksela wdroży swoją koncepcję w przewidywanej postaci, to całe gałęzie gospodarki mają zamiast węgla, ropy czy gazu wykorzystywać w przyszłości wodór.

Kiedy Ursula von der Leyen podróżuje w celu ratowania klimatu, co w tych dniach zdarza się często, jej ludzie mają zawsze ze sobą wydrukowany maczkiem dwunastostronicowy dokument. Utrzymany w kolorze zielonym wykaz zawiera nazwy 56 koncernów przemysłowych zatrudniających ponad trzy miliony pracowników oraz obietnice złożone przez ich szefów w walce z ocieplaniem się Ziemi. To Who’s who bossów z dobrymi intencjami.

Czego się tam nie obiecuje: Daimler chce już od przyszłego roku produkować, unikając emisji dwutlenku węgla.

29.07.2021 Numer 16.2021
Reklama