Artykuły

Pewnego razu w księgarni...

Quentin Tarantino. Pierwsza powieść zamiast dziesiątego filmu

Numer 16.2021
Kryzys wieku średniego? Zawsze był sobą, ale dopiero teraz zarzuca mu się rasizm i mizoginizm. Kryzys wieku średniego? Zawsze był sobą, ale dopiero teraz zarzuca mu się rasizm i mizoginizm. Reuters / Forum
Quentin Tarantino wydał powieść. Czy Hollywood to już dla niego przeszłość?
Tylko my, dzieci popkultury, potrafimy urządzić jej godny pogrzeb – uważa rówieśnik reżysera, pisarz Bret Easton Ellis.Mega/Forum Tylko my, dzieci popkultury, potrafimy urządzić jej godny pogrzeb – uważa rówieśnik reżysera, pisarz Bret Easton Ellis.

Wyprowadza z garażu na hollywoodzkich wzgórzach forda mustanga i przekazuje kierownicę swojej asystentce Nicole. Auto jest wściekle żółte, mocno rzuca się w oczy, nawet tutaj. Pochodzi jeszcze z filmu „Grindhouse: Death Proof”. Zatrzymał je po zakończeniu zdjęć, często tak robi z rekwizytami. Asystentka wiezie reżysera wąskimi i stromymi drogami w stronę zachodniego Hollywood.

Quentin Tarantino mieszka obecnie z żoną i 16-miesięcznym synem głównie w Tel Awiwie. Jednak dorastał w Los Angeles, bardzo długo kręcił w Hollywood, wiele z jego filmów to swoista deklaracja miłości do Miasta Aniołów: „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Pewnego razu w Hollywood”.

29.07.2021 Numer 16.2021
Reklama