Artykuły

Co rok, to szok

Prognoza niepogody

Numer 18.2021
Lytton w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. 30 czerwca br. po fali upałów wybuchł nagły pożar. Miasteczko spłonęło w kwadrans. Lytton w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. 30 czerwca br. po fali upałów wybuchł nagły pożar. Miasteczko spłonęło w kwadrans. Reuters / Forum
Rekordowe upały, gwałtowne ulewy, powodzie albo susze. Klimat na Ziemi wymknął się spod kontroli i stał się nieprzewidywalny.
Ilulissat na Grenlandii. Pokrywa lodowa nieubłaganie topnieje.Nur/EAST NEWS Ilulissat na Grenlandii. Pokrywa lodowa nieubłaganie topnieje.

Ale na razie jest wesoło. Jan Polderman, burmistrz Lytton – to górska osada w Kanadzie – już się szykuje, jak mówi ze śmiechem dziennikarce w wywiadzie telewizyjnym, na jutrzejszy ubaw. Lytton zajęło pierwsze miejsce w konkursie na najgorętszą miejscowość Kanady. Przegrany rywal, burmistrz sąsiedniej osady, ufundował zwycięskim sąsiadom skrzynkę piwa. Zabawa właśnie się zaczyna. Kamery kierują się na Lytton, tylko widoczność jakaś kiepska. Szare opary wydają się spowijać rozbawiony tłum.

26.08.2021 Numer 18.2021
Reklama