Artykuły

Klimanator

Schwarzenegger o ziemskim klimacie

Numer 18.2021
Mój wybór: jeśli hummer, to na biopaliwo; jeśli jacuzzi, to zasilane z instalacji fotowoltaicznych. Terminator najpierw został gubernatorem, a teraz zrobił się z niego „klimanator”. Mój wybór: jeśli hummer, to na biopaliwo; jeśli jacuzzi, to zasilane z instalacji fotowoltaicznych. Terminator najpierw został gubernatorem, a teraz zrobił się z niego „klimanator”. Zuma / Forum
Arnold Schwarzenegger był kulturystą, aktorem i gubernatorem Kalifornii. Teraz jako aktywista walczący z ociepleniem klimatu chce ustrzec Ziemię przed katastrofą.

Założył grupę klimatyczną i organizuje rokrocznie w Wiedniu konferencję na temat ocieplenia klimatu (Austrian World Summit). Pojawili się na niej m.in. Greta Thunberg, austriacki kanclerz Sebastian Kurz i były amerykański sekretarz stanu, a obecny doradca prezydenta USA ds. klimatu – John Kerry.

Schwarzenegger siedem razy zdobył tytuł Mr. Olympia, pięć razy – Mr. Universe. Należał do grona najlepiej opłacanych aktorów Hollywood, kręcił najdroższe filmy akcji i bił kasowe rekordy swoimi komediami.

26.08.2021 Numer 18.2021
Reklama