Artykuły

Apetyt na mutanta

Zrób sobie drób

Numer 18.2021
Farma miejska w Singapurze. Podnieśli wydajność z hektara i przenieśli ją na... wyższe piętro. Farma miejska w Singapurze. Podnieśli wydajność z hektara i przenieśli ją na... wyższe piętro. Bloomberg / Getty Images
Singapur jako pierwszy kraj na świecie dopuścił do sprzedaży mięso z probówki. I testuje wiele innych rozwiązań, by zapewnić sobie bezpieczeństwo żywnościowe.
Rzeźnik płakał, jak spróbował... Kurczaki z komórek macierzystych bardzo smakują klientom.Eat Just Rzeźnik płakał, jak spróbował... Kurczaki z komórek macierzystych bardzo smakują klientom.

Zamożni klienci restauracji 1880 w Singapurze ucztują przy daniach o tajemniczych nazwach, takich jak Leśne Runo czy Podwodna Przyszłość. Prawdziwymi hitami w menu są jednak gofry ze smażonym kurczakiem oraz kluski na parze – również z kurczakiem. „Mięso jest jędrne i delikatnie kruszy się pod widelcem. Usmażony na patelni kurczak wygląda zachęcająco” – relacjonuje Sandy Ong, reporterka „Nikkei Asia”. Nie jest to jednak zwykły drób. Surowiec powstał w probówce.

26.08.2021 Numer 18.2021
Reklama