Artykuły

Zapnijcie pasy – brak koktajli to dopiero początek

Puste angielskie sklepy

Numer 19.2021
Lepiej przygotować się na trudny okres. I zastanowić, jakiej gospodarki chcemy w przyszłości. Lepiej przygotować się na trudny okres. I zastanowić, jakiej gospodarki chcemy w przyszłości. www.caglecartoons.com
Firmy przez lata lekceważyły kwestię zatrudniania imigrantów, teraz trzeba sobie jakoś poradzić bez nich – pisze Torsten Bell, były strateg brytyjskiej Partii Pracy odpowiedzialny za politykę gospodarczą.

Nie przyzwyczailiśmy się do tego, że współczesny kapitalizm to całkowity chaos. Jako system niezwykle złożony działa płynnie w normalnych czasach. Nawet ci z nas, których nie zachwyca wiele jego skutków, jak na przykład niszczenie środowiska czy nierówności społeczne, zdumiewają się, jak szybki i łatwy jest dostęp do ogromnej różnorodności dóbr i usług.

To częściowo tłumaczy zbiorową traumę, kiedy pojawiły się prawdziwe problemy z dostawami. Niektórych towarów brakuje – na przykład drobiu lub jakiegokolwiek towaru zawierającego półprzewodniki, a w mediach wciąż mówi się o braku pracowników.

09.09.2021 Numer 19.2021
Reklama