Artykuły

Miłość na krańcu świata

Miłość Aborygenów

Numer 19.2021
Pomnik ostatnich nomadów, którzy prowadzili tradycyjny wędrowny tryb życia, znajduje się w osadzie Wiluna. Pomnik ostatnich nomadów, którzy prowadzili tradycyjny wędrowny tryb życia, znajduje się w osadzie Wiluna. Shutterstock
Warri i Yatungka zakochali się w sobie i postanowili być razem, choć ich miłość była sprzeczna z prawem plemiennym. Gdy starszyzna zakazała im wspólnego życia, uciekli.
Pustynia Gibsona była dla nich domem, a nie niegościnnym pustkowiem.Shutterstock Pustynia Gibsona była dla nich domem, a nie niegościnnym pustkowiem.

Australia dostarcza wielu tematów, które budzą grozę. W internecie można znaleźć niezliczoną liczbę filmików przedstawiających gigantyczne pająki, które okutały pajęczynami cały dom, lub skuteczny atak rekina na niewinnych plażowiczów. Ale to właśnie na tym oddalonym południowym kontynencie wydarzyła się historia, uważana za jeden z najbardziej wzruszających przykładów miłości, która nie zna granic. O Romeo i Julii z pustyni Gibsona pisze w portalu Lenta.ru Nikita Sawin.

Daleka kolonia

Od momentu założenia przez Anglików pierwszej osady w 1788 r.

09.09.2021 Numer 19.2021
Reklama