Artykuły

Enfant terrible Europy

Warszawa testuje Brukselę

Numer 20.2021
Rząd opiera się na siłach konserwatywnych – zarówno w Polsce, jak i w Europie. Na zdjęciu: policja osłania Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Rząd opiera się na siłach konserwatywnych – zarówno w Polsce, jak i w Europie. Na zdjęciu: policja osłania Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Marek M. Berezowski / Reporter
Postępowanie Warszawy spędza sen z powiek eurokratom. Zupełnie jakby Polacy postanowili przetestować wszystkie unijne wartości.

Wyliczenie wszystkich europejskich skandali związanych z Polską nie jest łatwe. Ostatnio Warszawa stale występuje w roli enfant terrible Unii Europejskiej – pisze na portalu Rosbalt.ru Wiaczesław Gordijenko. Grecja swego czasu sprawiała problemy gospodarcze, Wielka Brytania wyszła z UE „po angielsku”, a Polska świadomie podważa fundamenty europejskiej ideologii. Nietolerancja dla środowisk LGBT, sprzeciw wobec zielonej energetyki, ataki na wolne media, odmowa wypłat rekompensat Żydom, tama dla migrantów z Azji i Afryki – jakby Polacy postanowili przetestować wszystkie europejskie wartości.

24.09.2021 Numer 20.2021
Reklama