Artykuły

Nasza krew?

Czy warto mieć rodzeństwo?

Numer 02.2022
To, czego siostry i bracia doświadczają pomiędzy sobą, wpływa nie tylko na ich relację. Ma też znaczenie w kształtowaniu ich światopoglądu, związków uczuciowych czy radzeniu sobie w pracy. To, czego siostry i bracia doświadczają pomiędzy sobą, wpływa nie tylko na ich relację. Ma też znaczenie w kształtowaniu ich światopoglądu, związków uczuciowych czy radzeniu sobie w pracy. Shutterstock
Przyjaciel, rywal, wróg? Kim jest dla nas rodzeństwo? Ludzkość zastanawia się nad tym od niepamiętnych czasów.
Bywa, że górę bierze nienawiść (Peter Paul Rubens, „Kain i Abel”, 1609).Domena publiczna/• Bywa, że górę bierze nienawiść (Peter Paul Rubens, „Kain i Abel”, 1609).

Werner Jünemann nie może znaleźć odpowiednich słów. Mimo że jest wykształconym człowiekiem, przyzwyczajonym do prowadzenia trudnych rozmów. Jednak nie wtedy, gdy chodzi o Juttę. – To moja starsza siostra. Zmarła 8 lutego 2019 roku. Aż do końca nie mogła zrozumieć, czemu jej unikam – mówi Werner. Rodzeństwo widziało się trzy razy w ciągu czterech lat poprzedzających śmierć kobiety. Dwa razy na pogrzebach i raz na złotych godach ciotki. – Jutta potrafiła w ciągu kilku sekund doprowadzić mnie do wybuchu.

14.01.2022 Numer 02.2022
Reklama