Artykuły

Zara w czasach zarazy

Marta Ortega Pérez. Świat mody ma nową królową

Numer 07.2022
Do talentów nowej szefowej należy umiejętność nawiązywania kontaktów i przyjaźni z osobistościami z branży modowej, takimi jak fotograf David Slim (otwarcie wystawy zdjęć Petera Lindbergha, A Coruña, 1 grudnia ub.r.). Do talentów nowej szefowej należy umiejętność nawiązywania kontaktów i przyjaźni z osobistościami z branży modowej, takimi jak fotograf David Slim (otwarcie wystawy zdjęć Petera Lindbergha, A Coruña, 1 grudnia ub.r.). Getty Images
Świat mody ma nową królową. 1 kwietnia Marta Ortega Pérez przejmie stery koncernu Inditex, który zdominował rynek sieciówek i coraz śmielej naśladuje luksusowe marki.
Rodzina jest najważniejsza. Amancio Ortega, „ojciec założyciel” imperium, mimo emerytury przynajmniej raz w tygodniu wpada do firmy. A córka dobrze wie, kiedy lepiej trzymać się w cieniu.Getty Images Rodzina jest najważniejsza. Amancio Ortega, „ojciec założyciel” imperium, mimo emerytury przynajmniej raz w tygodniu wpada do firmy. A córka dobrze wie, kiedy lepiej trzymać się w cieniu.

Galicja miała od wieków jeden powód do chluby. To tutaj kończy się najsłynniejszy szlak pielgrzymkowy w Europie. Zapewne jednak nie każdy wędrowiec podążający Drogą św. Jakuba umiałby wskazać na mapie miasto A Coruńa. Od wieków jest zwrócone ku morzu. Największą atrakcją jest tu latarnia morska z czasów rzymskich, a największym lokalnym przysmakiem – gotowana ośmiornica. Ćwierćmilionowe miasto rybaków i robotników nie może pretendować do miana kosmopolitycznej metropolii.

A jednak w grudniu ub.

25.03.2022 Numer 07.2022
Reklama