Artykuły

Lula: ostatnie starcie

Kampania prezydencka w Brazylii

Numer 11.2022
Poparcie dla Luli nie oznacza, że jest postrzegany jako krystalicznie czysta postać. Poparcie dla Luli nie oznacza, że jest postrzegany jako krystalicznie czysta postać. AGIF / EAST NEWS
76-letni były prezydent, skazany w 2018 r. pod zarzutem korupcji, staje do walki o kolejną kadencję. To już nie jest ta sama Brazylia, co 12 lat temu, kiedy odchodził z urzędu.
Aby pokonać Bolsonara, trzeba trafić do miejskiej biedoty, która najdotkliwiej odczuła skutki spowodowanego pandemią kryzysu gospodarczego.caglecartoons.com Aby pokonać Bolsonara, trzeba trafić do miejskiej biedoty, która najdotkliwiej odczuła skutki spowodowanego pandemią kryzysu gospodarczego.

Hilton Acioli tygodniami męczył się nad melodią i słowami piosenki, która miała stać się hymnem jednej z najważniejszych karier politycznych współczesnego świata. Wreszcie, pewnego zimowego poranka w 1989 roku, coś zaskoczyło. – Lula lá, gwiazda mruga. Lula lá, rozkwita nadzieja – zanucił uwielbiający Cata Stevensa brazylijski pieśniarz, zasiadłszy z gitarą przed komputerem.

Komponowana przez niego piosenka była poświęcona Luizowi Ináciowi Luli da Silvie – w młodości pucybutowi, a potem przywódcy związkowemu – który szykował się właśnie do misji uważanej wówczas w Brazylii za niemożliwą.

20.05.2022 Numer 11.2022
Reklama