Artykuły

Żadnych ludzkich uczuć

Dramat autystycznego chłopca

Numer 12.2022
16-letni Tymofij Tymoszenko przebywa obecnie w prywatnym domu dla uchodźców w Piotrowicach Nyskich. 16-letni Tymofij Tymoszenko przebywa obecnie w prywatnym domu dla uchodźców w Piotrowicach Nyskich. PA / EAST NEWS
Autystyczny chłopiec z Ukrainy utknął w Polsce, bo Wielka Brytania nie chce go u siebie.
Julie i Roger Elliot z Yorkshire są gotowi przysposobić chłopca. Mają już za sobą dziesięć adopcji, ale ten przypadek okazał się najtrudniejszy.PA/EAST NEWS Julie i Roger Elliot z Yorkshire są gotowi przysposobić chłopca. Mają już za sobą dziesięć adopcji, ale ten przypadek okazał się najtrudniejszy.

Brytyjczyk, który urządził w swoim pałacu w Polsce tymczasowy hotel dla ukraińskich uchodźców, oskarża państwo brytyjskie, które nie zgadza się na to, by cierpiący na silny autyzm nastolatek zamieszkał z zastępczym opiekunem w Lancashire, o „brak jakichkolwiek ludzkich uczuć”. Pojawiają się kolejne apele o współczucie dla 16-letniego Tymofija Tymoszenki, który bez rodziców schronił się w Polsce. Przebywa z 17-letnim bratem Jurijem w dawnej rezydencji biskupa wrocławskiego w Piotrowicach Nyskich, polskiej wiosce niedaleko granicy z Czechami.

03.06.2022 Numer 12.2022
Reklama