Artykuły

Reżim bez makijażu

Domowa tyrania

Numer 12.2022
Pałac Ślubów w Aszchabadzie. Decyzja o zamążpójściu nie należy do kobiet, często są zmuszane do małżeństwa. Pałac Ślubów w Aszchabadzie. Decyzja o zamążpójściu nie należy do kobiet, często są zmuszane do małżeństwa. Forum
Totalna kontrola nad każdym aspektem życia, nad każdym drgnieniem ciała. Tym bardziej gdy jest to ciało kobiece. Władze Turkmenistanu wprowadzają coraz to nowe zakazy.
W miejscu pracy nie ma mowy o makijażu. Należy się pisemnie zobowiązać do noszenia odpowiedniego stroju.Forum W miejscu pracy nie ma mowy o makijażu. Należy się pisemnie zobowiązać do noszenia odpowiedniego stroju.

Turkmeni mieli nadzieję, że nowy prezydent Serdar Berdimuhamedow pójdzie drogą reform, będzie bardziej otwarty na świat, zniesie opresyjne prawa zakazujące obywatelom niemal wszystkiego. Srodze się zawiedli. Czterdziestoletni Serdar, który w kontrolowanym procesie sukcesji władzy przejął w marcu br. najważniejszy urząd w państwie od ojca, Gurbanguly Berdimuhamedowa, nie tylko nie złagodził przepisów prawa, lecz także wiele z nich jeszcze zaostrzył. Dotyczy to w szczególności praw kobiet.

W kwietniu wprowadzono zmiany w ustawie aborcyjnej, faktycznie zakazujące aborcji.

03.06.2022 Numer 12.2022
Reklama