Artykuły

Bogaty, bogatszy, obrzydliwie bogaty

Co z tym kapitalizmem?

Numer 13.2022
Trzeba zdemontować most w Rotterdamie, żeby zmieścił się pod nim jacht Jeffa Bezosa. Na jego koszt? Proszę bardzo! Trzeba zdemontować most w Rotterdamie, żeby zmieścił się pod nim jacht Jeffa Bezosa. Na jego koszt? Proszę bardzo! Rex / East News
Coraz bardziej chciwa kasta krezusów podbija świat i pogłębia nierówności. Czy stoimy w obliczu nowej walki klasowej?
Tak mieszka Kylie Jenner. Rezydencja celebrytki w kalifornijskim Calabasas. Statystyka bezdomności w okręgu Los Angeles ani drgnęła.Backgrid/East News Tak mieszka Kylie Jenner. Rezydencja celebrytki w kalifornijskim Calabasas. Statystyka bezdomności w okręgu Los Angeles ani drgnęła.

Most De-Hef w porcie w Rotterdamie jest holenderskim zabytkiem narodowym i przetrwał już bardzo wiele. Nie miał jednak do tej pory do czynienia z Jeffem Bezosem. Ten trzeci pod względem bogactwa człowiek na świecie montuje w stoczni w Rotterdamie nowy megajacht o długości 127 metrów o nazwie kodowej Y721. Maszty są za duże na zabytkowy most, dlatego latem trzeba go będzie rozebrać i odbudować. Koszt: Bezosa to nie obchodzi. Ma też w nosie, że tysiące ludzi z Rotterdamu zamierza rzucać jajkami w elegancki jacht podczas dziewiczego rejsu.

14.06.2022 Numer 13.2022
Reklama