Artykuły

Jedno wspólne imię mamy

Nowa stara władza. Dwie dynastie będą rządzić na Filipinach

Numer 15.2022
Wiceprezydent Sara Duterte (córka ustępującego przywódcy) i prezydent Ferdinand Marcos junior. Oboje wybrani w powszechnym głosowaniu. Tak połączyły się dwie główne siły polityczne w kraju. Wiceprezydent Sara Duterte (córka ustępującego przywódcy) i prezydent Ferdinand Marcos junior. Oboje wybrani w powszechnym głosowaniu. Tak połączyły się dwie główne siły polityczne w kraju. Reuters / Forum
Prezydentem Filipin znowu został Marcos: Ferdinand Marcos junior, syn Ferdinanda Marcosa, dyktatora rządzącego krajem przez 20 lat.
Wideokonferencja w redakcji Rapplera. Szefowa portalu, noblistka Maria Ressa, nie składa broni, chociaż władze zdelegalizowały to niezależne źródło.AP/EAST NEWS Wideokonferencja w redakcji Rapplera. Szefowa portalu, noblistka Maria Ressa, nie składa broni, chociaż władze zdelegalizowały to niezależne źródło.

W Manili odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranego prezydenta, Ferdinanda Marcosa juniora, 64-letniego syna Ferdinanda Marcosa, który stał na czele państwa od 1965 do 1986 roku. Wiceprezydentką została Sara Duterte, córka odchodzącego prezydenta Rodriga Dutertego.

Młodszy Marcos, znany jako Bongbong, z ogromną przewagą wygrał majowe wybory prezydenckie. Złożył przysięgę 30 czerwca w samo południe w Muzeum Narodowym Filipin. Wraz z żoną i trzema synami obserwował defiladę wojskową, w której wzięły udział pododdziały wojsk lądowych i lotnictwo wojskowe.

15.07.2022 Numer 15.2022
Reklama