Artykuły

Więcej plus(k)ów niż minusów

Freediving jest w modzie

Numer 17.2022
Freediving wpisuje się w aktualne trendy, od troski o środowisko po dążenie do spełnienia. Średnio współgra to z wyobrażeniami pionierów tej dyscypliny, ale co tam… Freediving wpisuje się w aktualne trendy, od troski o środowisko po dążenie do spełnienia. Średnio współgra to z wyobrażeniami pionierów tej dyscypliny, ale co tam… Shutterstock
Nurkowanie na wstrzymanym oddechu robi furorę. Ale co właściwie ciągnie ludzi pod wodę?
Pan Doskonały, czyli Morgan Burc’his. Trzykrotny mistrz świata. Miał okazję trenować samego Davida Beckhama.AFP/EAST NEWS Pan Doskonały, czyli Morgan Burc’his. Trzykrotny mistrz świata. Miał okazję trenować samego Davida Beckhama.

Podczas pierwszego spotkania z instruktorem Sylvie nie mogła uwierzyć. Można wytrzymać bez oddychania przez trzy minuty? Morganowi nie drgnęła nawet powieka. Mistrz nurkowania na wstrzymanym oddechu zna już to na pamięć. Nowy narybek zawsze tak reaguje. A przecież to są zupełne podstawy…. – Połóż jedną rękę na brzuchu, drugą na klatce piersiowej. Stań prosto, zamknij oczy, bądź świadoma swojego oddechu. Wciągaj powietrze przez nos i rozluźnij brzuch, bo to on musi oddychać. Pozwól mu urosnąć.

12.08.2022 Numer 17.2022
Reklama