Artykuły

Głębia nie przygnębia

Nowa moda – głęboka woda

Numer 17.2022
My, ludzie, nie pływamy od urodzenia, jak wiele innych ssaków. Możemy jednak się tego nauczyć i od tysięcy lat przekazujemy tę wiedzę z pokolenia na pokolenie. My, ludzie, nie pływamy od urodzenia, jak wiele innych ssaków. Możemy jednak się tego nauczyć i od tysięcy lat przekazujemy tę wiedzę z pokolenia na pokolenie. Alamy / BEW
Istnieje sport, który odświeża ciało i umysł. Bonnie Tsui, miłośniczka zimnej wody, jest autorką książki „Dlaczego pływamy”.
Jaskinia pływaków na Saharze. Dziesięć tysięcy lat temu na ścianach wymalowano sylwetki pływających ludzi.Alamy/BEW Jaskinia pływaków na Saharze. Dziesięć tysięcy lat temu na ścianach wymalowano sylwetki pływających ludzi.

Dlaczego pani pływa?
Bonnie Tsui: Od kiedy pamiętam, kocham wodę. Na pewno wywodzi się to z dzieciństwa. Łączę to z tym, że moi rodzice poznali się właśnie na basenie. Uwielbiam unosić się na wodzie, patrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Pływanie jest dobre dla ciała i umysłu. Myślę, że właśnie dlatego tak bardzo zależy mi na równym dostępie do lekcji pływania. Nikt nie powinien rezygnować z cieszenia się wodą na wszystkie te różne sposoby. Jest tyle książek o bieganiu, które poruszają ten temat w sposób narracyjny – o dążeniu do rekordu, historii wielkiego wyścigu lub biologii naszych ciał podczas biegania.

12.08.2022 Numer 17.2022
Reklama