Artykuły

Piękna ściema

Skalpele w rękach szarlatanów

Numer 21.2022
Ludzie cierpiący katusze z powodu fizycznych defektów dają się nabrać. Wybierają tańszą ofertę, kosztem jakości usług. Ludzie cierpiący katusze z powodu fizycznych defektów dają się nabrać. Wybierają tańszą ofertę, kosztem jakości usług. AP / EAST NEWS
W Kolumbii zapanowała moda na chirurgię estetyczną. Operują nawet fryzjerzy i mechanicy samochodowi.

Lorena Beltrán wciąż jest wściekła – po siedmiu latach od operacji. Miała duży biust, który obciążał mięśnie piersiowe i powodował bóle pleców. Dlatego po maturze zdecydowała się na operację zmniejszenia piersi w jednej z klinik w Bogocie. Pierwszy zabieg nie przyniósł ulgi i po roku dziewczyna ponownie poszła pod nóż. Chirurg Francisco Sales Puccini powiedział, że wszystko w porządku. A jednak efekt był katastrofalny. – Miałam jedną pierś większą od drugiej, szwy były założone byle jak i rana nie chciała się goić – wspomina młoda kobieta.

Wcześniej sprawdziła referencje lekarza. Z dokumentacji wynikało, że zrobił specjalizację w Brazylii, a jego dyplom został nostryfikowany przez kolumbijskie ministerstwo edukacji. Po dwóch spapranych zabiegach pacjentka postanowiła wnikliwiej zbadać sprawę.

06.10.2022 Numer 21.2022
Reklama