Artykuły

Zgiń, kostucho!

Zagadka nieśmiertelności

Numer 22.2022
Czy będziemy sobie zamawiać nowe narządy jak części w samochodzie? Czy będziemy sobie zamawiać nowe narządy jak części w samochodzie? Shutterstock
Futurolodzy wieszczą, że w niedalekiej przyszłości każdy z nas może być panem swojego życia i śmierci. Bać się czy śmiać?
Elizabeth Parrish twierdzi, że cofnęła swój zegar biologiczny o 20 lat.Laif/Forum Elizabeth Parrish twierdzi, że cofnęła swój zegar biologiczny o 20 lat.

Przeciętna długość życia Polek to 79,7 roku, a Polaków – 71,8 roku. Szmat czasu. Jeżeli jednak w tym terminie nie wyrobicie się ze wszystkim, jest na to rada. Dobry przykład dała Elizabeth Parrish. W 2015 r. 44-letniej wówczas Amerykance podano dożylnie eliksir młodości opracowany w laboratoriach jej własnej firmy BioViva. Pacjentka przeżyła i od tej pory zachwala regeneracyjną terapię genową, która ma spowalniać i odwracać procesy starzenia się. Procedura została opatentowana, a skład mikstury jest trzymany w sekrecie. Pewnie już wkrótce będzie ją można zamówić w internecie. Może warto spróbować, bo jak twierdzi sama zainteresowana, terapia cofnęła jej biologiczny zegar o 20 lat. Wielu naukowców przyjęło te rewelacje z niedowierzaniem, a nawet zaczęło je wykpiwać. Parrish przekonuje, żeby nie słuchać starych tetryków.

21.10.2022 Numer 22.2022
Reklama