Artykuły

Mistrz szachownicy docieka

Wczoraj pionki, jutro figury

Numer 22.2022
Magnus Carlsen słynie z ciętego języka i tropi nieuczciwych zawodników. A może chce się pozbyć młodszych konkurentów? Magnus Carlsen słynie z ciętego języka i tropi nieuczciwych zawodników. A może chce się pozbyć młodszych konkurentów? Forum
Po skandalu wokół rzekomego oszustwa na prestiżowym turnieju na wizerunku szachów pojawiła się rysa. Jednak świat arcymistrzów od dawna miał swoje mroczne sekrety.
Hikaru Nakamura bije mistrzów nie tylko przy szachownicy.Andrzej Iwańczuk/Reporter Hikaru Nakamura bije mistrzów nie tylko przy szachownicy.

Przypuszczenie, które wysunął ostatnio publicznie jeden z najsłynniejszych arcymistrzów, jest tak fantastyczne, że jeszcze kilka tygodni temu byłoby co najwyżej teorią spiskową rodem z najmroczniejszych zakamarków internetu. – Wibrujące kulki analne? – Simon Williams, popularny komentator znany jako Ginger GM, aż zawiesza głos. Przez chwilę zastanawia się nad nagłośnioną również przez Elona Muska koncepcją, jakoby zdalnie sterowana zabawka erotyczna mogła pomóc szachiście oszukiwać. – To kompletny absurd – stwierdza w końcu. – Żart rodem z Monty Pythona. Ciekawa koncepcja, nie powiem. Ale to nie ma prawa działać.

Niech spróbuje przekonać do tego gazety i portale z całego świata! Dziennikarze z lubością rozkładają na czynniki pierwsze zawiłości największego w dziejach szachów skandalu związanego z zarzutami oszustwa.

21.10.2022 Numer 22.2022
Reklama