Artykuły

Ja, napastnik

Kylian Mbappé. Piłkarz XXI wieku

Numer 23.2022
Tylko on i piłka. Podobno Kylian Mbappé jest de facto prezesem Paris Saint-Germain… Tylko on i piłka. Podobno Kylian Mbappé jest de facto prezesem Paris Saint-Germain… AP / EAST NEWS
Kylian Mbappé uosabia wszystko to, co najlepsze i co najgorsze we współczesnym futbolu.
Niepohamowana ambicja. Ledwo przedłużył kontrakt, a już chciałby zmieniać klubowe barwy.AFP/EAST NEWS Niepohamowana ambicja. Ledwo przedłużył kontrakt, a już chciałby zmieniać klubowe barwy.

Przywykł do tego, że nikt za nim nie nadąży. Na boisku jest tak szybki, że obrońcy rywali zazwyczaj oglądają jego plecy. Cała jego kariera potoczyła się błyskawicznie. W wieku czternastu lat podpisał pierwszy kontrakt z firmą Nike. Zanim skończył siedemnaście lat, zadebiutował w lidze francuskiej w barwach AS Monaco. Zaraz po osiemnastce zagrał po raz pierwszy w „dorosłej” reprezentacji Francji. Rok później był już mistrzem świata – na rosyjskim mundialu strzelił dla Trójkolorowych cztery gole.

Od tamtego triumfu minęły cztery lata, a chyżonogi napastnik wciąż się nie zatrzymuje. W roku 2018 Kylian Mbappé podpisał kontrakt ze stołecznym klubem Paris Saint-Germain. Transfer kosztował paryżan 180 mln euro. Wiosną tego roku Kylian był już gotowy czmychnąć do Madrytu.

04.11.2022 Numer 23.2022
Reklama